Yalova Enerji Kimlik Belgesi

Yalova Enerji Kimlik Belgesi

Yalova Enerji Kimlik Belgesi

Yalova enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy, Merkez, Termal ilçelerinde de enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetki almış bir şirketiz.

Yalova iki yüz otuz beş bin nüfusa sahip Marmara Bölgesi’nde yer alan şehrimizdir. Şehir özellikle Arap turistler kaplıcalarına çekmektedir. Turizm şehri olması sebebiyle şehirde birçok otel ve günlük kiralık apartlar bulunmaktadır. Atatürk’ün ağaçların kesilmesine müsaade etmemesi üzerine inşaa edilmiş olan yürüyen köşk Yalova’da bulunmaktadır. Yalova’da bir adet üniversite bulunmaktadır. Yalova Üniversitesi. Üniversitenin yıllık mezun verdiği öğrenci sayısı beş bin civarındadır. Üniversite öğrencilerinin oluşturduğu ekonomi, tarım ve turizm ile şehir ekonomi açısından önemli değere sahiptir.

Yalova Isı Yalıtım

Yalova’nın sert geçen kış ayları ısı yalıtımı zorunlu kılmıştır. Isı yalıtımı ile enerji tasarrufu olduğunu bilenler mantolama yapmakta veya yaptırmaktadır. Isı yalıtımı(mantolama) kışın soğuğu kesen yazın sıcağı kesen bir ısı yalıtım malzemesi uygulamasıdır. Mantolama sonrası apartman estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Yalova’daki ısı yalıtım firmaları mantolama ve boyası için 5 sene garanti vermektedirler. Kendi kusur ya da hatalarından dolayı zarar gören bina yüzeyini onararak apartman yönetimine karşı verdiği sözü yerine getirmektedirler.

Enerji İsrafına Son

Enerjiyi verimli kullanmak için ısı yaptıranlar enerji israfının önüne geçmektedirler. Sonuçta enerji de dışa bağımlı, bir ülkeyiz. 21. Yy. şartlarında dışa bağımlı olmak ülkemiz açısında hiç de iç açıcı bir durum değildir.

Enerjiyi Verimli Tüketenler Enerji Kimlik Belgesi İçin Avantajlı

Bir yapının enerjiyi ne kadar tükettiği enerji kimlik belgelerinde yazmaktadır. Doğal gaz ve elektrik satışı yapılırken enerji kimlik belgesindeki enerji sınıfına bakılacağı öngörülmektedir. Enerjiyi verimli kullanıp bunu da enerji kimlik belgesi ile tescillemiş binalar, enerji sınıfı düşük olan binalara nazaran daha uygun fiyatlarla doğal gaz ve elektrik alacaklardır.

Her Binaya Enerji Kimlik Belgesi Şart

Enerji kimlik belgesi adı üstünde binanın kimliğidir. Enerji sınıflarını, binanın ada-parseli, binanın adresini, binanın ismini gösteren her binanın olmazsa olmazı enerji kimlik belgesidir.

Yalova’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, alış veriş merkezi, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Yalova ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Yalova ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

 

26 Mart 2017
950 kez görüntülendi