Uşak Enerji Kimlik Belgesi

Uşak Enerji Kimlik Belgesi

Uşak Enerji Kimlik Belgesi

Uşak enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Banaz, Eşme, Karahallı, Merkez, Sivaslı, Ulubey ilçelerinde de enerji kimlik belgesi vermeye devam etmekteyiz.

Uşak üç yüz elli beş bin nüfusa sahip Ege bölgesinde yer alan şehrimizdir. Şehirdeki kanyonlar ve cam teras turizm açısından son derece önemlidir. Şehir ismini Osmanlı Devleti zamanında korumaların genellikle uşak ilinden seçilmesiyle almıştır. Uşak milli mücadele yıllarında vermiş olduğu dik duruş ile tarihimizi belirleyen en önemli ilimizdir. Şehirde bir adet üniversite bulunmaktadır. Uşak üniversitesi. Uşak üniversitesi öğrencileri bu şehirde olmaktan ve Uşak Üniversitesi’nde okumaktan oldukça memnunlar.

Enerji Kimlik Belgesi Almayanlar İçin

Enerji kimlik belgesi almayanlar için son dört ay. Mayıs 2017 son tarihtir. Şimdiden alın sonra mağdur olmayın.

Enerji Kimlik Belgesi Neden Zorunlu

Enerji kimlik belgesinin zorunlu tutulmasının sebebi enerjiyi verimli kullandırmayı teşvik etmek amaçlıdır. Isı yalıtımı yaptırıp enerji kimlik belgesi alanların enerji kimlik belgelerindeki enerji sınıfları daha yüksek çıkacaktır. İlerleyen zamanlarda enerjisi yüksek yapılar daha az emlak vergisi ödeyecek, elektrik ve doğalgazı daha ucuza alacaklardır. Enerji kimlik belgeleri ile enerjiyi verimli kullanan ile israf eden bir olmayacak.

Enerji Kimlik Belgesi Kanunu

Enerji kimlik belgesi kanunu, 5627 sayılı enerji verimliliği kanunudur.

Enerji Kimlik Belgesi Ne Zaman Son

Enerji kimlik belgeleri 2007’den beri zorunlu. Belgeyi almak için son tarih ise 2 Mayıs 2017’dir.

Uşak’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Uşak ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Uşak ilinde eski binaların ise yaklaşık %2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.093 kez görüntülendi