Tokat Enerji Kimlik Belgesi

Tokat Enerji Kimlik Belgesi

Tokat Enerji Kimlik Belgesi

Tokat enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Merkez, Niksar, Pazar, Reşadiye, Sulusaray, Turhal, Yeşilyurt, Zile ilçelerinde de enerji kimlik belgesi yaptık halende faaliyetimiz devam etmektedir.

Tokat altı yüz bin nüfusu ile orta Karadeniz bölgesinde bulunan ilimizdir. En çok bilinen ilçeleri Turhal, Zile, Erbaa’dır. Tokat’ın meşhur yerleri Pervane hamamı, Voyvoda Han, Yağıbasan Medreseleri, Mahperi Hatun Kervansarayı’dır. Tokat’taki üniversite Gaziosmanpaşa Üniversitesi’dir. Tokat Çemeni, Zile Pekmezi,Yaprak sarmaları ile bilinen geniş yemek kültürüne sahip ilimizdir.

Tokatta enerji tüketimi için alınan tedbirler?

Enerjiyi verimli tüketmek için, Tokat ilimizde mevcut binalar için ısı yalıtımı popüler hale gelmiştir. Isı yaptırmak isteyen apartman yönetimleri mantolama firmalarının kapılarını çalmakta ya da internet üzerinden online talepte bulunmaktadırlar. Apartman yönetimleri genellikler üç firmadan teklif alıp bu teklifler arasında fiyat, işçilik, referans ve işin teslim süresine göre tercih yapmaktadırlar. Isı yalıtım sonrasında enerji sınıfı yükselen binalar bunu tescillemek için enerji kimlik belgelerini almaktadırlar. Aldıkları enerji kimlik belgesinin bir nüshasını bina girişine asmakta diğer nüshasını apartman yönetimine muhafaza etmesi için vermektedirler.

Rav Mühendislikte Enerji Kimlik Belgesi Hızlı ve Hesaplı

Rav mühendislik, enerji kimlik belgesi konusunda yıllardır kazandığı tecrübeleriyle hem hesaplı, hem doğru hesaplama hem de hızlı teslimatı sayesinde Türkiye’de aranan enerji kimlik belgesi şirketi durumundadır.

Erken Alın Zaman Kazanın

Enerji kimlik belgeleri Rav Mühendislik tarafından en hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Ancak zorunluluk sonrası talepler artacağından belgelerin teslim süresi de uzayacaktır. Bu sebeple enerji kimlik belgelerinin bir an önce alınması apartman sakinlerine zaman kazandıracaktır.

Tokat’ta Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Tokat ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Tokat ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

26 Mart 2017
1.066 kez görüntülendi