Şanlı Urfa Enerji Kimlik Belgesi

Şanlı Urfa Enerji Kimlik Belgesi

Şanlı Urfa Enerji Kimlik Belgesi

Şanlı Urfa enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir ilçelerinde de enerji kimlik belgesi düzenlemek için lisans almış bir şirketiz.

Şanlı Urfa bir milyon dokuz yüz bin nüfusu ile nüfus bakımından 9. Büyük şehrimizdir. Peygamberler şehri olarak da bilinen Urfa’da birçok tarihi eser bulunmaktadır. En çok bilinen yerleri Balıklıgöl, Göbeklitepe, Siverek Kalesi, Harran Kalesi’dir. Şanlıurfa’da Harran üniversitesi bulunmaktadır. Urfanın yıllık mezun öğrenci sayısı 5.000 civarındadır. Doğu’nun Odtü’sü olarak da tabir edilen üniversite eğitim açısından ülkemizdeki üniversite sıralamasında 46. sıraya sahiptir.

Urfa Mantolama Firmaları

Urfa’da mantolama diğer illere kıyasla daha az ilerlemektedir. Mantolama sektörü kesinlikle büyümektedir. Ancak soğuk iklime sahip illerdeki kadar bir ivmeye sahip değildir. Urfa da mantolama yaptıran kesim genellikle sitelerdir. Zamanla şehrin her noktasına yayılacağı aşikardır. Mantolama sektöründe geleceği gören insanlar yatırımlarını iş güvenliği iskelesi, platform alarak yapmaktadırlar. Urfa’daki mantolama firmaları; Dinamik İnşaat, Doruk Yapı, Rangin Tasarım, Örgen Yapı, Özay Yapı, Arma Tasarım, MFK Tasarım’dır.

Mantolama yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Mantolama yaptırırken mantolama markası ikinci planda tutularak bir seçim yapılmalıdır. Ön Planda tutulması gerekenler malzeme kalınlığı, mantolama malzemesinin ısı iletim katsayısı ve kaliteli işçiliktir.

Enerji Verimliliği Şirketleri Hangi İllerde var?

EVD şirketleri Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Eskişehir ve İzmir’de bulunmaktadır. Rav mühendislik ise Türkiye’nin her yerine enerji kimlik belgesi düzenlemektedir.

Urfa’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Urfa ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Urfa ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

 

 

26 Mart 2017
934 kez görüntülendi