Samsun Enerji Kimlik Belgesi

Samsun Enerji Kimlik Belgesi

Samsun Enerji Kimlik Belgesi

Samsun enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent ilçelerine de enerji kimlik belgesi düzenlemekteyiz.

Samsun bir milyon üç yüz bin nüfusu ile Türkiye’nin en büyük on altıncı ili konumundadır. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da binmiş olduğu bandırma vapuru şehirde muhafaza edilmekte ve müze halinde ziyaretçilerini beklemektedir. Büyük şifa hamamı da adından sıkça söz etmektedir, yerli turistlerin uğrak yeri durumundadır. Samsun ekonomisi, tarım, hayvancılık, sanayiye bağlıdır. Şehirde bulunan On Dokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu ekonomi azımsanamayacak kadar azdır. On Dokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri, Samsunda ve On Dokuz Mayıs Üniversitesinin eğitimlerinden oldukça memnun.

En Hızlı Enerji Kimlik Belgesi

Türkiye’nin enerji kimlik belgesini karşılamak üzere kurmuş olduğumuz firmada hedeflerimizi gerçekleştirmek adına altı tane enerji kimlik belgesi uzmanı çalıştırmaktayız. Enerji kimlik belgesi uzmanlarımız alanında en hızlı bilgisayar programlarını ve bep.tr programını kullanan mesleğinde başarılı insanlardır. Enerji kimlik belgelerini en geç bir hafta içinde teslim ediyoruz.

Siteler Enerji Kimlik Belgesi Alımında Daha Duyarlı

Enerji kimlik belgesi alanların %70 sitelerdir. Sitelerin bu kadar duyarlı olmasının sebebi site yönetiminin profesyonel çalışmaları, yaptırımların site sakinlerini mağdur etmemesi ve fiyatların zamlanmadan alınması isteğindendir.

Enerjinin Korunumu

Doğalgaz, kömür petrol gibi yakıtlar yenilenebilir enerji türleri değildir. Bu kadar sık ve çabuk tüketilen yakıtlar zamanla bitecektir. Bu sebeple bizlere düşen yenilenebilir enerji tüketimini kullanmaktır. Yenilenebilir enerji kaynakları, güneş enerjisi, nehirler üzerine yapılan su barajlarıdır.

Yenilenebilir Enerji Tüketimi

Yenilenebilir enerji tüketimi yanma olmadan enerji üretimi söz konusu olduğundan sera gazı üretmemektedir. Sera gazlarının olmayışı doğayı korumaktadır.

Samsun’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Samsun ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Samsun ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.686 kez görüntülendi