Sakarya Enerji Kimlik Belgesi

Sakarya Enerji Kimlik Belgesi

Sakarya Enerji Kimlik Belgesi

Sakarya enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı ilçelerinde de enerji kimlik belgesi vermeye yetkiliyiz.

Sakarya ilimiz dokuz yüz elli bin nüfusu ile büyükşehir belediyesi olabilme şartını sağlamış bir şehrimizdir. Sakarya da görülmeye değer yerlerin başında Karagöl Yaylası ile Kuzuluk kaplıcaları gelmektedir. Maden deresi, İnönü Yaylası ve Sakarya nehri de adeta kendini hayran bırakmaktadır. Sakarya Üniversitesi öğrencilerin çokça tercih ettiği içerisinde Sapanca Gölünü barındıran yeşil ormanları ile ünlü şahane bir üniversitedir. Acarlar Longosu ve  Sapanca yaylaları da görmeye değer Türkiye’nin harikalarındandır.

Enerji Kimlik Belgesi Kaç Günde Hazırlanır?

Enerji kimlik belgesinin en hızlı teslimi için firmamızda altı tane enerji kimlik belgesi uzmanı çalıştırmaktayız. Belgelerin teslimi için adaletli davranmak adına işleri sıraya koymaktayız. Enerji kimlik belgesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da onaylama sürecini dikkate aldığımızda işlerin teslimi için en fazla verdiğimiz süre 1 haftadır.

Enerji Kimlik Belgesi Kanunu

Enerji kimliği için bir kanun yoktur. Kanunun asıl adı enerji verimliliği kanunudur. Kanun enerji kimlik belgesini, ısı pay ölçerleri, merkezi ısıtmayı kapsamaktadır.

Enerji Kimlik Belgesinde Güven

Enerji kimlik belgesi seçiminde mutlaka firmayı iyi araştırmalısınız. Aksi takdirde aldığınız enerji kimlik belgesi ve enerji kimlik belgesi için ödediğiniz ücret boşa gidecektir.

Sakarya’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Sakarya ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Sakarya ilinde eski binaların ise yaklaşık % 4’ü enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.224 kez görüntülendi