Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi

Eski ya da yeni bina enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da enerjikimlik-belgesi.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Rav Mühendislik & Akçalı Enerji eski binalara ve yeni bütün yapılara enerji kimlik belgesi verme yetkisine sahiptir. Kuruluşumuz; Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce illerinde Enerji Kimlik Belgesi Hizmeti vermiştir. Tüm illerde enerji kimlik belgesi referansımız bulunmaktadır.

A sınıfı Enerji Kimlik Belgesi Şartları Nelerdir?

A sınıfı bir enerji kimlik belgesi pek de mümkün olmamaktadır. Çünkü A sınıfı bir enerji kimlik belgesine sahip olabilmek için mutlaka yapının yenilenebilir enerji kullanması, kesinlikle mantolama yapmış olması, çatı yalıtımının yapılmış olması, pvc ya da alüminyum olan çift veya üçlü cam kullanması gerekmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Hangi Programdan Yapılır?

Enerji kimlik belgesi bep.tr2 programı üzerinden yapılmaktadır. Bu program için program kilidi gerekmemektedir. Online bir programdır. Yapıların enerji kimliğini oluşturmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan lisans almak gerekmektedir.

Enerji Kimlik Belgesini Alırken Aldanmayın

EKB veya EVD şirketi tercihi yaparken sadece fiyata aldanmayın, daha önce yapmış oldukları enerji kimlik belgelerini inceleyin, firmanın tecrübelerini inceleyin ve mutlaka enerji kimlik belgesinin ücretini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan belgeyi sorgulattıktan sonra ödemenizi tavsiye ederiz.

Türkiye Genelinde Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 850.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, alış veriş merkezi, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Eski binaların ise yaklaşık % 10’u enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

31 Mart 2017
1.109 kez görüntülendi