Ordu Enerji Kimlik Belgesi

Ordu Enerji Kimlik Belgesi

Ordu Enerji Kimlik Belgesi

Ordu enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0452 666 03 03 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.Adresimiz Şarkiye Mah. Kazım Kazımbekir Cad. No:5 Yürür İşhanı Kat:3 No:301’dir.

Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye ilçelerinde de enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkili bir firmayız.

Ordu yedi yüz otuz bin nüfusu ile Türkiye’nin nüfus sıralamasında otuzuncu sıraya sahiptir. Ordu tarihi ve tarihi yerleri ile birçok yerli ve yabancı turist çekmeyi başarıyor. Gölköy Kalesi, Delikkaya Kaya mezarları, Yason Burnu, Taşbaşı kilisesi en çok bilinen ve ziyaret edilen yerleridir. Ordu da ekonomi fındık üretiminden dolayı tarım başta olmak üzere hayvancılık ve balıkçılığa bağlıdır. Ordu fındıkları Tüm dünyaya ihraç ettiğimiz bir ürün olması sebebiyle Türkiye’nin bir markası konumundadır. Ordu Üniversitesi de ekonomiye hareket kazandıran azımsanmayacak etki oluşturmaktadır.

Isı yalıtım kanunu nedir?

Isı yalıtımı kanunu diye bir kanun yoktur. Enerji kimlik belgesi için çıkarılmış kanun vardır o da 5627 sayılı enerji verimliliği kanunudur. Kanunda enerji kimlik belgelerinin Mayıs 2017’ye kadar alınması zorunlu tutulmuştur.

Isı Yalıtımı Şart Değil

Enerji kimlik belgesi almak için ısı yalıtımı şart değildir. Isı yalıtımı olamadan da enerji kimlik belgesi alınabilmektedir. Ancak ısı yalıtımı yaptıran binaların enerji kimlik belgelerindeki enerji sınıfları ve sera gazı emisyon sınıfı yüksek çıkmaktadır.

Zorunlu Olan Enerji Kimlik Belgesidir?

Halkımız ısı yalıtım zorunluluğu diye yanlış bildiği konu enerji kimlik belgesi zorunluluğudur. Isı yalıtım firmalarının bir kaçı ısı yalıtım zorunluluğu şeklinde reklam yapıp, insanları korkutarak para kazanma peşinde koştuğundan halkımızı yanlış bilgilendirmiştir.

Karadeniz Bizden Sorulur

Ordu, Amasya, Trabzon ve Rize gibi Karadeniz illerine yapmış olduğumuz enerji kimlik belgeleri sonrasında Karadeniz illerinden firmamıza aşırı bir talep olmuştur.

Ordu’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Ordu ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Ordu ilinde eski binaların ise yaklaşık %2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.234 kez görüntülendi