Muğla Enerji Kimlik Belgesi

Muğla Enerji Kimlik Belgesi

Muğla Enerji Kimlik Belgesi

Muğla enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan ilçelerinde enerji kimlik belgesi için ilk tercih edilen firmayız.

Muğla dokuz yüz yirmi bin nüfusu ile Ülkenin yirmi dördüncü büyük şehridir. Muğla’da gezilecek yerler şuralardır diyemiyoruz. Çünkü imkânı olanlar muğlanın tamamını gezmek isteyeceklerdir. Muğla bir turizm şehri olması sebebiyle, Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Akyaka en çok bilinen yerleridir. Aksazlar koyu, İngiliz Koyu, Bodrum Akvaryum Koyu, Emel Sayın Koyu, Kamelya Adası mutlaka gezilmesi gereken yerlerdir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türkiye’nin üniversiteleri sıralamasında kırk ikinci sırasındadır. Üniversite öğrencileri kışı yaz gibi olan böylesine doğal ve tarihi bir yerde okumaktan oldukça memnun.

Apartman Yöneticileri enerji kimlik belgesini en kısa zamanda almak zorunda?

Enerji kimlik belgelerinin bir an önce alınması hem fiyat açısından hem de insanların kafasının rahat olması açısından son derece önemlidir. Enerji kimlik belgesinin alınması görevi apartman yönetiminin görevidir. Apartman yöneticileri bir an önce apartmanı enerji kimlik belgesinin alınması ve gereken ücretin toplanması için toplantıya çağırmalıdır. Rav mühendisliğin enerji kimlik belgesi için uygun fiyatlarını kaçırmamak için acele etmeniz gerekmektedir.

Enerji Kimlik Belgesini Almayanlara Ceza Uygulanacak

Enerji kimlik belgesi zorunluğu 2007 yılında başlamış durumdadır. Ancak şu an için cezai bir yaptırımı yoktur. Mayıs 2017 itibariyle cezai yaptırımın başlayacağı kanunda açıkça belirtilmektedir. Cezai yaptırım ilk başta daire ve dükkanların alım satımı engellenerek yapılacaktır.

Enerji Kimlik Belgesi Niye Şart Koşuldu

Enerji kimlik belgesi enerjiyi verimli tüketmeye yönlendirmek, enerjiyi verimli tüketenler ile israf edenleri ayırt etmek için şart koşulmuştur.

Enerji Sınıfını Etkileyen Faktörler

Yapının enerji sınıfını etkileyen faktörler, ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatma için yapının harcamakta olduğu enerjisini gösterir. Enerji sınıfı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kriterlerine göre değişmektedir. Enerji sınıfını etkileyen faktörler, yapının ısı yalıtımının olup olmadığı, pencerelerin ahşap-pvc olma durumu, tek-çift cam olma durumu, çatı yalıtımının olup olamadığıdır.

Muğla’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, alış veriş merkezi, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Muğla ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Muğla ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.142 kez görüntülendi