İzmir Enerji Kimlik Belgesi

İzmir Enerji Kimlik Belgesi

İzmir Enerji Kimlik Belgesi Ve Isı Yalıtımı

Enerji tüketiminde dışa bağımlılığı azaltmak için yeni yapılan binalarda ısı yalıtımı şart. Isı yalıtımı ile kışın dışarıdaki soğuk havanın evlere girmesi önlenmiş, yazın da dışarıdaki sıcak havanın evlere girmesini önlenmiş olmaktadır. Isı yalıtım sayesinde evler daha az yakıt ve elektrik tüketmiş olacağından ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.  Yeni binalar iskan(yapı kullanma izni) ruhsatı başvurusunda bulunurken Enerji Kimlik Belgesini ibraz etmek zorundadır. İzmir ili ısı yalıtıma ve buna bağlı olarak enerji kimlik belgesine çok duyarlıdır. Isı yalıtımı yaptıranlar enerji kimlik belgelerini alıyorlar. Enerji kimlik belgelerini alıyorlar demişken Rav Mühendislik’ten alıyorlar.

İzmir de Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Kara Bağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ilçeleri içinde enerji kimlik belgesi için yetkilendirilmiş bir firmayız.

Isı Yalıtım Haberleri

Isı yalıtımın zararları ve yararları şeklinde bir sürü haber yapılmaktadır. Bizlere soracak olursanız yalıtım her zaman iyidir. Çünkü ısı yalıtımı yaptıran binalar, hem enerjiyi az tüketmekte hem de buna bağlı olarak daha az sera gazı yaymaktadır. Yeşil binalar hem bizim hem de bizden sonra bu topraklarda yaşayacak olan çocuklarımızla beraber olmazsa olmazımızdır.

Ekonomiyi Korumak Adına

Isı yalıtım yaptırmanın ülke ekonomisi adına en büyük faydası ekonomiden geçmektedir. Zira yalıtım yaptıran binalar daha az yakıt tüketerek ithal ettiğimiz doğal gaz ve elektrikten dolayı cari açığımız azalacak ve paramız ülkemizde kalacaktır. Şu an Türkiye doğal gaz için Rusya, İran ve Azerbaycan gibi ülkelere el açmaktadır.

Büyüyen Türkiye

Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesi doğru devlet politikaları ve bunların uygulanması ile mümkündür. Vatandaş olarak bize düşen israftan kaçınmaktır. Isı yalıtım sektörünün bu denli büyümesi vatandaşların bu konuya duyarlı olduğunu göstermektedir. Isı yalıtımı Türkiye’nin değerine değer katacaktır.

İzmir’de Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, alışveriş merkezi, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

İzmir ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

İzmir ilinde eski binaların ise yaklaşık % 17’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

 

 

 

27 Mart 2017
1.152 kez görüntülendi