Isparta Enerji Kimlik Belgesi

Isparta Enerji Kimlik Belgesi

Isparta Enerji Kimlik Belgesi

Isparta enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz. Isparta dört yüz otuz bin nüfusu ile 45. Büyük ilimizdir. Isparta ekonomisi başta tarım ve sanayi olmak üzere ile tekstil ve maden çıkarılmasına bağlıdır. Isparta gülü ile meşhur bir ilimizdir ancak gülün meşhur olmasının sebebi gül üretiminin çokluğu değil gülün kalite, boy ve ömrüdür. Isparta ilindeki üniversite Süleyman Demirel Üniversitesi’dir. Üniversitenin diş hekimliği, eczacılık, mühendislik ve mimarlık bölümlerinin ön plana çıkmıştır. Üniversite sıralamasında Süleyman Demirel Üniversitesi, 21. Sıradadır ve bu sıralama üniversitelerin, puan ve eğitim sıralamasıdır aynı zamanda.

Gayrimenkul Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gayrimenkul değerini, konumu, kaçıncı katta olduğu, yapının yaşı, iskanının olup olmadığı, asansörünün olup olmadığı ve unutulan ya da çoğu kişinin aklına gelmeyen enerji sınıfı belirler. Gayrimenkul alanların mutlaka ama mutlaka dikkat etmesi gereken enerji kimlik belgesidir.

Ankara merkezli Mühendislik Ofisi

Rav mühendislik Türkiye çaplı bir çalışma yürüttüğünden ötürü merkez olarak Ankara’yı tercih etmiştir. Çünkü Ankara başkenttir diğer illerden ulaşım imkanı kolaydır.

Enerji Kimlik Belgesi İçin Son Tarih

2 Mayıs 2017 son tarih son vakittir. Bu tarihten önce belgesini alanları hem kafası rahat hem de ceplerinden çıkacak ücret zorunluluk öncesi daha az olacaktır.

Isparta’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Isparta ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Isparta ilinde eski binaların ise yaklaşık % 5’i enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.095 kez görüntülendi