Hatay Enerji Kimlik Belgesi

Hatay Enerji Kimlik Belgesi

Hatay Enerji Kimlik Belgesi

Hatay’da enerji kimlik belgesi almanın en basit yolu 0312 381 00 18 nolu telefonu aramak ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapmaktır. Hızlı, doğru enerji sınıfının hesaplaması ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz. Rav mühendislik her zaman profesyonel çözümler üretip enerji kimlik belgesi ve kentsel dönüşüm alanında apartman yönetimlerinin 1 numaralı tercihi olmuştur.

Hatay da Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ilçelerinde de enerji kimlik belgesi hizmetimiz devam etmektedir.

Mutlaka Bakanlıktan Onaylı Olmalı?

Enerji kimlik belgesi vermeye yetkili birçok firma bulunmaktadır. Sizlere düşen bu belgeyi alırken mutlaka firmaları araştırıp, değerlendirip ona göre karar vermektir. Rav mühendisliğin vermiş olduğu her enerji kimlik belgesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylıdır. Belgelerin altında bulunan sertifika numarası ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sisteminden teyit edilebilmektedir.

Enerji Kimlik Belgeleri Yapıların Zorunlu Evrakları Arasındadır

Nasıl ki vatandaş olarak bizlerin kimlik kartlarımız var ise artık her bina enerji kimlik belgesi almaya mecburdur. Enerji kimlik belgeleri bina girişlerindeki panoda sergilenir. Binadan bir daireyi veya dükkânı alma talebinde bulunan kişiler bu belgeyi görecek ve enerji sınıfı yüksek binalardan gayrimenkul almayı tercih edeceklerdir.

Profesyonel Enerji Kimlik Belgesi Hizmeti

Profesyonel işleri sadece tecrübeli ve dürüst olan firmalardan alınır. Bu hangi sektör olursa olsun değişmez kaidedir. Enerji kimlik belgesi sektöründe de diğer sektörlerde olduğu gibi üzücü fakat bir gerçek olan sahtekârlık mevcuttur. Belgenizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sitesinden sorgulamadan kesinlikle ödeme yapmayınız.

Hatay’ın Çoğunun Enerji Kimlik Belgesi Var

Hatay ilimiz enerji kimlik belgesi konusunda oldukça duyarlı olduğu şimdiye kadar almış olduğu belge sayısından anlaşılmaktadır. Hatay’ın 2011 yılından sonra yapılan bütün binalarında enerji kimlik belgesi mevcuttur. Mevcut binaların ise % 9 ‘unun enerji kimlik belgesi bulunmaktadır.

Hatay’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Hatay ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Hatay ilinde eski binaların ise yaklaşık % 4’ü enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.441 kez görüntülendi