Hakkari Enerji Kimlik Belgesi

Hakkari Enerji Kimlik Belgesi

Hakkari Enerji Kimlik Belgesi

Hakkari’nin enerji kimlik belgesi Rav mühendislik tarafından yapılır. Enerji kimlik belgesi için 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, yapının hak ettiği enerji sınıfının doğru hesaplanması ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenin.

Hakkari de Çukurca, Merkez, Şemdinli, Yüksekova ilçelerinde de enerji kimlik belgesi çalışmalarımız devam etmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Niye Zorunlu Tutuldu?

Enerji kimlik belgesi uygulamasına 2011 yılında geçilmiştir. Enerji kimlik belgesinin amacı her yapının enerji sınıfını belirlemek ve bu enerji sınıflarına göre yapıları kategorize etmektir. Yapılarının enerji tasarrufu için önlem alanlar daha yüksek enerji sınıfına sahip olacaktır. Enerji kimlik belgesi uygulamasındaki asıl amaç enerji tasarrufunu teşvik etmektir. Zira ilerleyen yıllarda enerji sınıfı yüksek binaların elektrik ve doğalgazı daha ucuza alacakları, emlak ve çöp vergisini daha az ödeyecekleri öngörülmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Enerji kimlik belgesinin fiyatı yapının büyüklüğüne, kat sayısına, mimarisine göre değişmektedir. Bizde uzaklık fark etmeksizin fiyat aynı sadece kargo bedeli eklenmektedir.

Son Vakte Bırakmayın

Enerji kimlik belgenizi almak için 2 Mayısı beklemeyin. Hem fiyatları artacaktır. Hem de belge hazırlanma süresi daha uzun olacaktır. Bizim önerimiz enerji kimlik belgenizi erken alın kazançlı çıkın.

Türkiye’nin Neresinde Olursanız Olun

Rav mühendisliğin Türkiye’de geniş müşteri ağına sahiptir. Her gün Türkiye’nin başka başka şehirlerine enerji kimlik belgesi düzenlemekteyiz. Türkiye’nin her iline enerji kimlik belgesi yapmak ve sonrasında aldığımız teşekkürler bizleri gururlandırmaktadır.

Hakkari’de Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Hakkari ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Hakkari ilinde eski binaların ise yaklaşık % 1’i enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
382 kez görüntülendi