Gümüşhane Enerji Kimlik Belgesi

Gümüşhane Enerji Kimlik Belgesi

Gümüşhane Enerji Kimlik Belgesi

Gümüşhane ilinde mevcut yapılar için enerji kimlik belgesi yapan firma bulunmamaktadır. Gümüşhane’deki apartman yönetimleri enerji kimlik belgelerini Rav mühendislikten almaktadırlar. Sizde enerji kimlik belgenizi almak için Rav mühendislik ile irtibata geçiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için on binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenin, siz kazanın.

Gümüşhane de Kelkit, Köse,  Kürtün,  Merkez,  Şiran, Torul ilçelerinde de enerji kimlik belgesi vermeye yetkiliyiz.

Isı Yalıtım Sektörü

Isı yalıtım enerji kaybını önlemek için yapı elemanlarının ısıyı az geçiren elemanlarla yapılması işlemidir. Mantolama ise eski bir yapının dış duvarlarından yalıtım malzemeleri ile sarılması işlemidir. Yeni yapılan binaların enerji kimlik belgesindeki enerji değerlerinin minumum C çıkması şartı olduğundan yapılar bu şekilde tasarlanıp yapılmaktadır. Ancak eski binaların duvarlarının yalıtımı için çözüm dıştan ısı yalıtımı yani mantolama yapmaktır. Mantolama yasası ya da ısı yalıtım yasası yoktur. Ancak enerji kimlik belgelerinde her binanın enerji sınıfı ile sera gazı salınımı belirtilmektedir. Sera gazı salınımını azaltmak ve yapının enerji sınıfını artırmak için ısı yalıtımı çok önemlidir.

Gümüşhane Isı yalıtım Firmaları

Gümüşhane ilinde mantolama hizmeti veren yalıtım firmalarından birkaçı; Gümüşfor ve Şahinler İnşaat’tır.

Isı Yalıtımın Getirisi Avantajları Nelerdir?

Isı yalıtımın avantajlarını bireysel yani konut bazlı düşündüğümüzde doğru yalıtım ile %40 civarında ısı tasarrufu sağlanmış olur. Örnek verirsek; kışın aylık 300 TL doğalgaz faturası ödeyen bir konut, ısı yalıtımı ile faturasını 180 liraya düşürecektir.

Güneş Enerjisinin Maliyeti

Güneş enerjisinin maliyeti, panellerin büyüklüğüne ve kaç kW enerji ürettiğine göre değişen bir sistemdir. Türkiye’de güneş enerji sistemi kuran firmaların birkaçı; Solimpex, Ankara Solar, Sunmax, Ser-Gün’dür.

Gümüşhane’de Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Gümüşhane ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Gümüşhane ilinde eski binaların ise yaklaşık % 4’ü enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.034 kez görüntülendi