Enerji Tasarrufu Haftası

Enerji Tasarrufu Haftası

Enerji Tasarrufu Haftası Ne Zaman

21. yüzyılın en önemli ihtiyaçlarından birisi olan enerjinin tasarruflu kullanılması adına enerjide tasarruflu olmak, enerjiyi verimli kullanmak, enerji kullanımı sonrası açığa çıkan zehirli gazları azaltmak için çalışmalar her geçen gün artmaktadır.

Türkiye’de Ocak ayının ikinci haftasında enerjiden tasarruf etmenin yollarının konuşulduğu enerji tasarrufu haftası kutlanmaktadır.

Enerji tasarrufu haftasında Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan açıklama yapılması bekleniyor.

Enerji kimlik belgesi,dış cephe ısı yalıtım, enerji teşvikleri, vergisel teşvikler ile ilgili Enerji Bakanından açıklama beklenmektedir.

11 Ocak Perşembe günü ile 18 Ocak Perşembe günleri arasında kutlanacak haftadaki gelişmeleri ve Bakanların açıklamalarını yakından takip ediyor olacağız.

Bu hafta içerisinde okullarda enerji tasarrufu ile ilgili resim ve araştırma yapmaları istenecektir. Enerji tasarrufu ile ilgili en iyi yapılması gereken ise mühendislerin dediklerine kulak asmaktan geçer. Yıllar süren araştırma, deney ve uygulama sonucu yapılmış hesaplar küçümsenemez.

Ülke olarak hep kulaktan duyma işler yapmaktayız. Ancak enerji tasarrufu anlamında yapılacak bir çok şey bizi bekliyor.

 

05 Ocak 2018
1.403 kez görüntülendi