Düzce Enerji Kimlik Belgesi

Düzce Enerji Kimlik Belgesi

Düzce Enerji Kimlik Belgesi

Düzce enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Merkez, Yığılca ilçelerinde de enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkiliyiz.

Düzce nüfusu ilçeler dahil 360.388 ( 2015 ) olup Batı Karadeniz havzası içinde yer alır. Batı Karadeniz’in tek antik kenti olarak ayakta kalan, 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 Depremlerinden sonra kısa sürede yeniden kalkınabilmesi için; 09 Aralık 1999 tarihinde 81. İl oldu. Günümüzün önemli idari, ekonomik ve sosyal gelişmelerle hep yükselme yolunda olup birçok alanda gelişimini sağlayacak alt yapıya sahip ilimizdir.
Yağmur ormanları olarak adlandırılan ormanları, birbirinden güzel yaylaları, Tabiat harikası Samandere ve Güzeldere Şelaleleri, Efteni Kuş Cenneti, Kaplıcaları, Yaylaları ve Akarsuları ve Batı Karadeniz Bölgesinin ayakta kalan tek Antik Kenti Prusias – Konuralp Müzesi ile görülmeye değer bir ildir. Düzce’nin bilinen tarihi M.Ö. 1390 yıllarına kadar gitmektedir. Bu nedenle, çevre tarih öncesi ve sonrası Frig, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlı uygarlıklarının izlerini taşımaktadır. Ekonomisi tarım, hayvancılık, ormancılık, sanayi ve ticarete bağlıdır.

Her Bina Enerji Kimlik Belgesi Almak Zorunda mı?

50 m2’den az olan yapılar,

Kullanım ömrü 2 yıldan az olan yapılar

Enerji tüketmeyen yapılar ile

Mücavir alan dışında kalan 1000 m2 den az yapılar hariç tüm yapılar enerji kimlik belgesi almak zorundadır.

Enerji Kimlik Belgesini Kim Yapar?

Enerji kimlik belgesi uzmanlığı; İnşaat, Makine ve Elektrik Mühendisliği ile mimarlık bölümlerinden mezun olanların Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlık Eğitimi almaları ve sonrasında yapılan sınavdan minimum 70 almaları ile mümkündür. Sınavı geçenlere bağlı oldukları meslek odaları tarafından Kullanıcı adı ve şifre verilir. Enerji kimlik belgesi uzmanları Ekb veya Evd şirketlerinde çalışabilirler. Bağımsız iş yapamazlar.

Apartman Yönetiminin Görevleri?

Apartman yönetiminin görevleri arasında Enerji Kimlik Belgesini almak da yer almaktadır. Bulundukları apartmanda Enerji kimlik belgesini almak için toplantı yaparlar, belgenin ücretini toplarlar ve gerekli belgeleri hazırlayıp bir Evd Şirketine başvuru yaparlar.

Düzce’de Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Düzce ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Düzce ilinde eski binaların ise yaklaşık % 5’i enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.145 kez görüntülendi