Bayburt Enerji Kimlik Belgesi

Bayburt Enerji Kimlik Belgesi

Bayburt Enerji Kimlik Belgesi

Bayburt’ta enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Bayburt ilinde Aydıntepe, Demirözü, Merkez ilçelerinde de enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkiliyiz.

Bayburt nüfusu ilçeler dâhil 78.550 ( 2015 ) dir. Doğu Karadeniz sıradağlarının hemen güneyindeki Çoruh vadisinde yer alır.  Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Bayburt Şehit Osman Türbesi, Bayburt Kalesi, Aydıntepe Yeraltı Şehri ve Sarıkayalar Şelalesi ile ünlüdür. Tarım ve hayvancılık başlangıçtan beri ekonomiyi sürükleyici bir rol oynamıştır. Bayburt Üniversitesi Bayburt ‘ taki tek üniversitedir. Bayburt işlenen suç oranının azlığıyla ön plana çıkmaktadır.

Bayburt Yapı Denetim Firmaları?

2001 yılında çıkan yapı denetim kanunu sonrası yapıların inşaat halindeyken denetlenmesi yapı denetim kuruluşlarına devredilmiştir. Yapıların kaba ve ince işlerinden bütünüyle yapı denetimler sorumludur. Yapı denetim firmaları inşaatı yapılacak yerin arsa sahipleri ile sözleşme imzalayarak yapı inşaat ruhsatı alırlar. Yapı denetim firmaları, İnşaatın ilerleme oranına bağlı olarak hak ediş yaparlar. %100 hak ediş yapılırken belediyeler Enerji Kimlik Belgesini istemektedirler. Bayburt yapı denetim firmaları; Bayburt Yapı Denetim ile Çoruh Yapı Denetim

İskan İçin enerji Kimlik Belgesi

Yeni yapılar yani 2011 yılından sonra ruhsat almış yapılar iskan almak için ilgili belediyeye başvurdukları zaman enerji kimlik belgesi istenmektedir. Binaların enerji kimlik belgelerini alarak iskan başvurusunda bulunmaları eksik evrak olmadan iskan almalarını sağlayacaktır.

Bayburt’ta Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Bayburt ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Bayburt ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
452 kez görüntülendi