Adana Enerji Kimlik Belgesi

Adana Enerji Kimlik Belgesi

Adana Enerji Kimlik Belgesi

Adana enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da enerjikimlik-belgesi.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz. Türkiye’de mevcut nüfus bakımından bir sıralama yapmamız gerekirse Adana’nın nüfusunu üst sıralara almalıyız çünkü Adana, Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehridir. Şehrin nüfusu 2017 yılı itibariyle iki milyon yedi yüz on yedi bin kişi… Bu geniş nüfus, gün geçtikçe de artmakta olduğu için doğal olarak Adana’da başta inşaat sektörünün ve arkasından diğer sektörlerin çok hızlı bir şekilde büyüğünü görmekteyiz. Adana’da sektörlerin büyümesinin arkasında kesinlikle bu ilin önde gelen ticaret ve kültür merkezi olması vardır. Maden yönünden de oldukça zengin olan Adana’da, Çukurova Üniversitesi ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve bu üniversitelerin bir sürü fakültesi bulunmaktadır. Üniversiteler, kültür mirası, tarıma elverişli toprakları, deniz kıyısında bir şehir olması Adana ilinin daha da büyümesine katkıda bulunacaktır.

Adana da, Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir ilçeleri içinde enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkiliyiz.

Adana Isı Yalıtım ve Enerji Kimlik Belgesi?

Enerji tüketiminde dışa bağımlılığı azaltmak için yeni yapılan binalarda ısı yalıtımı şart. Isı yalıtımı ile kışın dışardaki soğuk havanın evlere girmesi önlenmiş, yazın da dışardaki sıcak havanın evlere girmesini önlenmiş olmaktadır. Isı yalıtım sayesinde evler daha az yakıt ve elektrik tüketmiş olacağından ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.  Yeni binalar iskân(yapı kullanma izni) ruhsatı başvurusunda bulunurken Enerji Kimlik Belgesini ibraz etmek zorundadır.

Adana’da Enerji Kimlik Belgesi?

Adana ilinde 2011 sonrası yapılan binaların tamamı bu belgeyi almış durumdadır. Mevcut binalar Mayıs 2017 son tarih olması sebebiyle yoğun bir şekilde enerji kimlik belgesini almak için Enerji Verimliliği şirketlerine başvuru yapmaktadırlar.

Adana Enerji Kimlik Belgesi Zorunlu mu?

5627 sayılı enerji verimliliği kanununa göre enerji kimlik belgesi yeni yapılan binalar için iskan başvurunda istenen zorunlu belgedir. Mevcut binalar için verilen süre Mayıs 2017 de dolmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi nasıl Alınır?

 

Adana’da ki bir yapının Enerji kimlik belgesini almak için firmamıza telefon edebilir veya www.ravmuhendislik.com adresine online başvuru yapabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan enerji kimlik belgeleri kargo ile en geç 1 hafta içinde elinizde olur.

Adana’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Adana ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

22 Mart 2017
804 kez görüntülendi