Afyon Enerji Kimlik Belgesi

Afyon Enerji Kimlik Belgesi

Afyon Isı Yalıtımı Ve Enerji Kimlik Belgesi

Enerji tüketiminde dışa bağımlılığı azaltmak için yeni yapılan binalarda ısı yalıtımı şart. Isı yalıtımı ile kışın dışardaki soğuk havanın evlere girmesi önlenmiş, yazın da dışardaki sıcak havanın evlere girmesini önlenmiş olmaktadır. Isı yalıtım sayesinde evler daha az yakıt ve elektrik tüketmiş olacağından ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.  Yeni binalar iskan(yapı kullanma izni) ruhsatı başvurusunda bulunurken Enerji Kimlik Belgesini ibraz etmek zorundadır. Afyon ili ısı yalıtıma ve buna bağlı olarak enerji kimlik belgesine çok duyarlıdır. Isı yalıtımı yaptıranlar enerji kimlik belgelerini alıyorlar. Enerji kimlik belgelerini alıyorlar demişken Rav Mühendislik’ten alıyorlar.

Afyon da, Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Merkez, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı, Şuhut ilçelerinde de enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkili lisanslı bir firmayız.

Isı Yalıtım Haberleri

Isı yalıtımın zararları ve yararları şeklinde bir sürü haber yapılmaktadır. Bizlere soracak olursanız yalıtım her zaman iyidir. Çünkü ısı yalıtımı yaptıran binalar, hem enerjiyi az tüketmekte hem de buna bağlı olarak daha az sera gazı yaymaktadır. Yeşil binalar hem bizim hem de bizden sonra bu topraklarda yaşayacak olan çocuklarımızla beraber olmazsa olmazımızdır.

Ekonomiyi Korumak Adına

Isı yalıtım yaptırmanın ülke ekonomisi adına en büyük faydası ekonomiden geçmektedir. Zira yalıtım yaptıran binalar daha az yakıt tüketerek ithal ettiğimiz doğalgaz ve elektrikten dolayı cari açığımız azalacak ve paramız ülkemizde kalacaktır. Şu an Türkiye doğalgaz için Rusya, İran ve Azerbaycan gibi ülkelere el açmaktadır.

Büyüyen Türkiye

Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesi doğru devlet politikaları ve bunların uygulanması ile mümkündür. Vatandaş olarak bize düşen israftan kaçınmaktır. Isı yalıtım sektörünün bu denli büyümesi vatandaşların bu konuya duyarlı olduğunu göstermektedir. Isı yalıtımı Türkiye’nin değerine değer katacaktır.

Afyon’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Afyon ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Afyon ilinde eski binaların ise yaklaşık % 3’ü enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

29 Mart 2017
360 kez görüntülendi