Artvin Enerji Kimlik Belgesi

Artvin Enerji Kimlik Belgesi

Artvin Enerji Kimlik Belgesi

Artvin’de enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da ravmuhendislik.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz. Artvin Karadeniz bölgesinin en gözde illerindendir. Artvin Şehri Çoruh nehri üzerine yapılan Deriner barajı ile adını sık sık duyurmaktadır. Deriner barajı mega projeler adlı dev inşaatların yapım aşamasında çekilen programa konu olmuştur. Bu sebeple makine ve inşaat mühendislerinin şimdilerde de elektrik mühendislerinin takip ettiği bir barajdır. Artvin ili doğal güzelliğini koruyan yaylaları ile de bilinir. Artvin Çoruh üniversitesi ile on binlerce üniversite mezunu vermektedir. Artvin ilimizin ismini gelecekte de daha sık duyacağımızı ilde yapılan inşaat projelerinden anlamaktayız.

Artvin ilinde Ardanuç, Murgul, Arhavi, Borçka, Yusufevli, Hopa, Şavşat ilçelerinde de enerji kimlik belgesi vermeye, düzenlemeye lisanslı bir firmayız.

Enerji Kimlik Belgesi neden zorunlu?

Enerji kimlik belgesi yalnızca Artvin‘de değil tüm Türkiye ve hatta diğer dünya ülkelerinde bile zorunludur. Yapıların enerji sınıflarının belirlenmesi için Avrupa Birliği uyum süreci doğrultusunda çıkan bir yasadır. Enerji kimlik belgesi enerji sınıfı yüksek olan binalar ile enerji sınıfı düşük binaları ayırt etmek için kullanılan belgedir. Enerji sınıfı yüksek yapıların elektrik ve doğalgazı daha ucuza alacakları, emlak ve çöp vergisini daha az ödeyecekleri öngörülmektedir.

Enerji Kimlik Belgesini Bina mı almak zorunda?

Enerji kimlik belgesi binayı kapsamaktadır.

Merkezi ısıtma ve enerji tasarrufu?

2000 m2 üzerinde kullanım alanına sahip yeni yapıların merkezi sistem kazan kullanma mecburiyeti getirilmiştir. Bu uygulama ile enerji sarfiyatının önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Isı pay ölçerler ile her konut kullandığı kadar yakıt parası ödemektedir.

Enerji Kimlik Belgesi nasıl alınır?

Artvin’deki bir yapının Enerji kimlik belgesini almak için firmamıza telefon edebilir veya www.ravmuhendislik.com adresine online başvuru yapabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan enerji kimlik belgeleri kargo ile en geç 1 hafta içinde elinizde olur.

Artvin’de Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Artvin ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Artvin ilinde eski binaların ise yaklaşık %15 i enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

26 Mart 2017
630 kez görüntülendi